Sportovní aktivity v Dolní Moravě

Typ: ,
Obtížnost: lehká

SPORTOVNÍ AKTIVITY V RESORTU DOLNÍ MORAVA

Lanový park 

Připraveno je pro Vás 80 vysokých lanových překážek se sebejištěním. Vysoké lanové překážky jsou rozděleny do 5 na sobě nezávislých okruhů dle obtížnosti od růžové trasy pro ty nejmenší horolezce až po černou trasu pro odvážné, kde se dostanete až do výšky 13m.

Účastníci se po proškolení instruktorem vydávají na zvolenou trasu. Na každém stromě (nebo sloupu) jsou dřevěné plošiny, na kterých se jednotliví lezci mohou buď předbíhat, nebo si odpočinout a nabrat nové síly na další cestu. Překážky jsou průběžně střídány nejrůznějšími přejezdy, přeskoky a zhupy, aby jejich překonávání bylo pestré a zábavné.  Po celou dobu se účastníci sami aktivně starají o svou vlastní bezpečnost a prostřednictvím lezeckého vybavení se zajišťují k označeným jistícím bodům. Cesta dolů má většinou podobu adrenalinového sjezdu na laně (lanovka)  s přistáním na zemi nebo v síti.

Dobrodružná věž

Impozantní 14 metrů vysoká dřevěná výšková stavba, která tvoří dominantu lanového centra. Je ideální základnou pro Powerfan, Big Swing a lanovky, které v celkové délce 400 metrů z nejvyššího bodu této věže začínají. Tyto atraktivní na sebe navazující jednoduché lanovky vedou z věže nad sjezdovkou a pokračují lesem s dojezdem v lanovém parku. Na dvou stěnách této věže je umělá horolezecká stěna s chyty, kde si kvalitně zatrénují jak zkušení lezci, tak ti co si to chtějí jen vyzkoušet.

Dětský park

Nově vybudované dětské hřiště a aktivity v něm jsou určeny pro ty úplně nejmenší až po odrostlejší. Pro nejmenší je přímo u bufetu skluzavka s prolézačkami. Dále je v parku nafukovací hrad se skluzavkou, bungee trampolína, kolotoč pro nejmenší a velký hit – 4 místné trampolíny.

Bobová dráha

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.
Diskgolf

Hlavní pointa DiscGolfu se velmi podobá té běžné golfové. Místo míčků a holí používá DiscGolfista plastové talíře, disky (frisbee), které jsou dostupné v různých tvarech a váze a v závislosti na tom mají různé letové vlastnosti. Základ pro hru tvoří 3 disky s označením P – používaným pro hody na krátkou vzdálenost, M – hody na střední vzdálenost a D -  hody na dlouhou vzdálenost. Každá “jamka” je určena TeePadem – místem prvního odhozu a speciálním zařízením pro chytání disků – DiscGolfovým košem. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.

Na hřišti je instalováno 12 košů / jamek, navíc jsou zde pro nejmenší speciální dětské koše, takže společně může jít a hrát celá rodina. Celé 12- ti košové hřiště vám zabere maximálně 90 minut. Zde záleží jen na Vaši šikovnosti. V infocentru a půjčovně v chatě U Slona (provozní doba) ze strany parkoviště si jednoduše vyzvednete Vaši skórkartu, kam si zapisujete své výsledky, a kde se také dozvíte pravidla.

Půjčovna Segway a elektrokol

Segway PT (Personal Transporter) je unikátní dvoukolový elektrický dopravní prostředek využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Na rozdíl od auta má pouze dvě kola, na kterých v každém terénu samostatně udržuje rovnováhu, nevydává hluk ani emise. K ovládání není třeba přidávat plyn ani brzdit, ovládá se pouhým náklonem těla. Mírným náklonem vpřed se začnete pohybovat dopředu, čím větší tento náklon je, tím rychleji jedete. Brzdění provádíte opětovným narovnáním se do vzpřímené polohy, nakloníte-li se dozadu, pojedete vzad. Zatáčení je ovládáno náklonem řidítek do stran. Díky nejmodernější technologii s bezpečným a intuitivním chováním není k řízení zapotřebí žádných speciálních dovedností, používat ho může v podstatě kdokoli. Zvládnutí ovládání je otázkou několika málo minut. Segway byl zkonstruován tak, aby zvládl jakýkoliv terén venku i uvnitř budov a je schválen i na provoz po chodníku a pěších zónách.

Vyzkoušejte další novinku. Nová elektrokola vám umožní zdolat zdejší kopce bez velkého úsilí a s úsměvem na tváři. Poznávejte krásy okolí Dolní Moravy s tichým a ekologickým pohonem, kde ovládání je naprosto intuitivní a jednoduché. Jedná se o kvalitní a špičková horská kola E-totem Sense vhodná do jakéhokoliv terénu.

Více na: http://www.dolnimorava.cz

SPORTOVNÍ AKTIVITY V OBECNÍM SPORTOVNÍM AREÁLU

V letošním roce jsou v areálu nově v provozu trampolíny a velké dětské hřiště. Dále lze využít tenisový kurt, asfaltové hřiště s mantinely, fotbalové hřiště nebo ping pongový stůl.

Více na: http://www.sportovniareal.nadolnimorave.cz/