Rozhlédněte se do kraje z našich rozhleden

Typ: ,
Obtížnost: lehká

V okolí Dolní Moravy máte možnost rozhlédnout se do dálky hned ze 4 rozhleden. Každá z nich je jiná a každá nabízí jiný pohled do kraje. Všechny však spojuje krásná příroda cestou i okolo rozhledny.

Nejbližší a také nejmladší rozhledna, na kterou můžete od hotelu vyrazit, je rozhledna na vrchu Klepý. Je celá dřevěná a byla budována v roce 2009 na polské straně hory. Od hotelu je vzdálená 5 km a dostanete se k ní za 1 – 1,5h pěšky, ještě rychleji na kole. Zde se cítíte téměř na dotek Králickému Sněžníku, vyhlížíte do polského pohraničí, Orlických hor a za dobré viditelnosti i Krkonoš. Rozhledna je přístupná po celý rok.

Další rozhlednou, která stojí za návštěvu, je rozhledna na Křížové hoře, na poutním místě u Červené Vody.  Stavbu rozhledny s krytým vyhlídkovým patrem a schodištěm doplňuje amfiteátr, sloužící k pořádání bohoslužeb, jarmarků a koncertů pod širým nebem. Turisté se na ni dostanou hlavně pěšky či na horských kolech z Červené Vody či ze Šanova po žluté turistické značce. Po zdolání Křížové hory a točeného schodiště Vám rozhledna nabídne pohledy na masiv Králického Sněžníku a hornatý kraj kolem Červené Vody. Rozhledna je přístupná  během turistické sezóny.

Třetí z rozhleden, kterou můžete najít v blízkém okolí hotelu je rozhledna Val v blízkosti kláštera na Hoře Matky Boží. Je přístupná jak pěšky, na kole, tak i autem. Nabízí ucelený pohled na hřeben Suchého vrchu a Bukové hory. Pohled druhým směrem přibližuje masiv Králického Sněžníku a Jeseníky.

Poslední nejstarší rozhledna je na Suchém Vrchu. Umožňuje návštěvníkům výhledy na Jeseníky, Ústeckoorlicko a Orlické hory. Je přístupná autem, pěšky i na kole. Přístupná je pouze během turistické sezóny.